pix

Czy wiesz, że:

 • Firma Avon powstała z miłości do literatury. Zaczytany w Szekspirze młody księgarz obwoźny David H. McConnell w ramach promocji postanowił dodawać do książek perfumy. Jak się wkrótce okazało, popularność perfum przerosła tę, którą cieszyły się książki.
  I tak w 1886 roku powstała firma CPC- California Perfume Company, dziś znana jako Avon.

   

 • Pierwszą legendarną konsultantką Avon była pani Persis F. E. Albee. Spełniona żona i matka, jako pierwsza ruszyła w drogę z walizką perfum. W tych czasach kobiety nie mogły jeszcze nawet głosować. O pracy zarobkowej, która uzależniałaby je od mężczyzn, nie mogło być nawet mowy, ale w ślad za Panią Albee poszło tysiące kobiet. Minęło ponad 130 lat, a dziś jest ich 6 milionów na całym świecie.

   

 • Pierwsze logo Avon przedstawiało wiejski domek Anne Halthaway, żony Wiliama Szekspira. To właśnie w hołdzie wielkiemu dramaturgowi, kochający literaturę David McConnel nazwał swoją firmę Avon. Nową nazwę zawdzięcza ona rzece w Stratford skąd pochodził Szekspir.

   

 • W czasie II wojny światowej Avon przekształcił swoje nowojorskie laboratorium w fabrykę produkującą sprzęt dla cywilów, a Konsultantki zaangażowały się w zbiórkę na rzecz ofiar wojny.

   

 • Avon w 1979roku stał się właścicielem najbardziej znanej marki biżuteryjnej Tiffany & Co. Dekadę później biżuterię Avon zaprojektowała ikona Hollywood, aktorka Elizabeth Taylor.

   

 • Avon ma tyle samo lat co nowojorska Statua Wolności. Z okazji 100 urodzin firma sfinansowała renowacje swojej równolatki.

   

 • W 1989 roku Avon jako pierwsza firma kosmetyczna na świecie zakończył testowane kosmetyków na zwierzętach.

   

 • Naukowcy Avon odkryli kwasy AHA, które rozpoczęły nową erę w pielęgnacji skóry.
  Kwasy alfa- hydroksylowe – występujące powszechnie w przyrodzie np. w mleku, owocach , trzcinie cukrowej. Kosmetyki na bazie tych kwasów polecane są głównie dla osób ze skórą dojrzałą. Regularnie stosowane nawilżają, poprawiają elastyczność skóry, niwelują zmarszczki i inne oznaki fotostarzenia skóry. Kwasy AHA najczęściej stosowane w kosmetyce to: kwas mlekowy, jabłkowy, cytrynowy, migdałowy i glikolowy. W portfolio Avon pojawiła się znana i lubiana do dziś marka ANEW.

   

 • W 1992 roku ruszyła globalna kampania „AVON kontra Rak Piersi”. Jej celem jest walka z chorobą, która jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet.

   

 • W 2004 roku zainaugurowana została kampania „AVON kontra Przemoc” walcząca z przemocą domową w 50 krajach na całym świecie. Środki zebrane na ten cel przeznaczone są na budowę świadomości, edukacji w zakresie rozpoznania symptomów oraz pomocy osobom doświadczającym przemocy.

   

 • W 2013 roku powstała platforma AVON łącząca w sieci Konsultantki i Klientki. Od tej pory zakupy kosmetyków Avon można robić w Internecie.